We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.
/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    100 CZK  or more

   

 • Full Digital Discography

  Get all 6 Sdružení rodičů a přátel RoPy releases available on Bandcamp and save 50%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of 7777, Dlask, SRPR-MOTTO-XMRN, Září, Je mi nádherně, and Tak mladí a už tak slavní. , and , .

    250 CZK or more (50% OFF)

   

1.
Chrlení 05:21
Viděl jsem největší hlavy své generace namačkané kolem hromadného triangulačního bodu vesmíru u obce Lukov v okrese Kladno. Nejisté, trochu rozmazané hlavy, které záklonem obnažily gravitační síly svých černých nosních děr, aniž by tím chtěly cokoliv říct Podexponované hlavy hltající libovolný laciný alkohol z podepsaných plastových kelímků, v obavě, aby na festivalu alternativní kultury nevypadaly normálně. *** Viděl jsem četu zánovních zenovejch zmítačů, apoštolů trapnosti a nejvyšší poroty putovní ceny Horníčka dne. Bandu čuráků, kteří za pomoci svých transvestydkých pysků neúnavně směřovaly k obřímu ropizačnímu bukkake. Kteří nestudovali východní filozofii. Kteří si u Kozla objednávali bramborákovou pizzu se slaninou a poslouchali přitom tlachání štamgastů. Kteří nestudovali západní filozofii. Kterým štamgasti říkali, aby hlavně žili pomalu, protože oni žili taknějak středně rychle, a stálo to za hovno. Kteří nestudovali severní filozofii. Kteří se příští pondělí sháněli po štamgastech, aby zjistili, že štamgasti mezitím umřeli. Kteří nestudovali jižní filozofii. *** Svatej Leontýne, kterej se už naučil žít v rovnováze se svojí anální kompulzí, ale přesto občas vytáhneš z kapsy troje cigára a řekneš: ,,Hergot, nějak mi ten management schizofrenie zase přerůstá přes hlavy." Svatej Pane Jane, nadvakrát reinkarnovanej mistře moudrýho humoru. Svatej Arnošte, kosmickej cyklisto v permanentním hypoglykemickým šoku. Svatej Pavle, Řehoři Samso před operací, Kilgore Troute, architekte systémů, voni Merciere i Carmiere, Medívku, Tlapísku i Tvrdýsku. Svatej Hynku, kontextovej kulturisto jednorázovejch mrdaček. Svatej Lukáši, patrone všech, kteří povýšili vychcávání na uměleckej žánr. Lukáši krásnej, když s rozpuštěnejma vlasama na baru ve tři hodiny ráno vypočítáváš na prstech hlavní myšlenky Tomáše Akvinského. Svatej Lexislave s nejlepším ořechovým chlebem na světě. Svatá prostato, píše se tu, že byste si měli vyříznout srdce. Běžte radši k Huderům na diluviální držkovku. A k ní si dejte né Plzeň, ale Staropramen, má lepší poměr cena výkon. Tuhle mi chyběla koruna, jediná pitomá koruna, abych si dal druhej, když jsem na vás čekal.
2.
Zdraví 06:13
Viděl jsi ho včera v metru, ale nikdo jinej ho neviděl, slyšel jsi hukot brzdícího vlaku, ale žádnej vlak zrovna nepřijel. Spárama v dlažbě zněj podivný zvuky, říkaj ti, co bys měl dělat. Svýmu odrazu v zrcadle se bojíš rozhrnout vlasy, abys tam nenašel terč uprostřed čela. Udělej něco pro svý zdraví, vyhledej rady lékaře, udělej něco pro svý zdraví, stav se pro útěchu na faře, udělej něco pro svý zdraví, svěř se kolegům v úřadu, udělej něco pro svý zdraví, nečekej, až přijdeš na řadu. Včera ti někdo podal ruku, byla studená a slizká jako had, zvedl jsi oči, kdo tě to zdraví, ale neviděls tam nikoho stát. Potkal jsi ho u sebe doma, ale přitom žiješ pořád sám, bouch dveřma, řekl Sbohem, Karle, ale ty se přece jmenuješ Jan. Udělej něco pro svý zdraví, vyhledej rady lékaře, udělej něco pro svý zdraví, stav se pro útěchu na faře, udělej něco pro svý zdraví, svěř se kolegům v úřadu, udělej něco pro svý zdraví, nečekej, až přijdeš na řadu, udělej něco pro svý zdraví, vystřel si mozek z hlavy!
3.
Milá 03:00
Pojď ke mně, má milá... Každý se tě bojí, když do tmy září tvá košile bílá. Tak kdy budeme svoji, má milá s bledou tváří? Otoč se, má milá, nestůj tu v těch šatech. Tak jak se ti daří? Kde jsi tak dlouho byla? Máš zvláštní barvu na rtech, má milá s bledou tváří. Stojíš přede mnou, milá, kostnatá a nahá, hlavou na mě kýváš. Krev mi tuhne v žilách, dotknout se tě zdráhám. Co jiného mi zbývá?
4.
Koruna 05:54
Hodíme si korunou anebo si střihnem, kdo bude kluk a kdo z nás bude dneska večer holka, jen ať další noci rychle uplynou, protože, mám-li bejt upřímnej, mně je to fuk, stejně se nejradši jenom koukám. Padneme si do oka anebo se naše pohledy minou, možná se jen můj stín na zdi potká s tvým stínem, možná bys chtěla, aby tu teď s nějakou jinou byl někdo jinej, stejně se nejradši jenom koukám. Potkáme se v baru anebo v nějaký hospodě, když chodíš dlouho mezi lidi, tak nakonec musíš někoho potkat, sluší ti to, vypadáš jako nějaká svoje starší fotka z doby, kdy sis ještě myslela, že jsi v pohodě, nechci tě zklamat, ale stejně se nejradši jenom koukám.
5.
Moře 04:20
Na břehu stojím mrtvého moře, ponořit se bojím, když zřel jsem druhé hořet. V tlumoku lovím už dlouho leklé ryby, to, co jim povím, se nebude všem líbit. U konce zdá se jejich i moje práce, k rozkladu kráse nastal čas druhé vracet. Tělo se v letu točí a pád vyvolá kola, v odlesku mléčných očí poslední hyperbola.
6.
Ester 07:51
Ester má ráda věci co voněj, kytky a jabka a mátovej šampon. Až jí to samotný připadá divný. Ester má ráda věci co voněj, kytky a jabka a mátovej šampon. Zavře se ve sprše a dlouho se mydlí, celý svý tělo bez jedinýho chloupku. Vyhublá, bez vlasů ani nepřipomíná holku. Zavře se ve sprše a dlouho se mydlí, celý svý tělo bez jedinýho chloupku. Až nějakej kluk bude chtít její fotku, tak mu dá radši svůj rentgen hlavy. Nosí ho v kabelce pro všechny případy. Až nějakej kluk bude chtít její fotku, tak mu dá radši svůj rentgen hlavy. Doktor jí řek, že může bejt klidná, výsledky testů vypadaj dobře, k žádnýmu zhoršení prozatím nedošlo. Doktor jí řek, že může bejt klidná, výsledky testů vypadaj dobře.
7.
Krematorium 06:23
Podzim dávno skončil a zima ještě nezačala, venku je tma, i když už měl být den. Za ranní tramvají zůstává bílá čára, i ta za chvíli zmizí v dešti se sněhem. Nevím přesně, jak mi je; takovej divnej pocit pod krkem, jako bych slyšel vzduchem svištět břitvy. Říkám si, kdy nás vezmou útokem a kolik svý vlastní krve bych ještě vypliv. Nevím přesně, jak mi je. Podzim dávno skončil a zima ještě nezačíná, venku je tma i když už měl být den. Tramvaj je v zastávce, brána se otevírá. Vychází malý muž a sype zmrzlý chodník popelem. Nevím přesně, jak mi je; takovej divnej pocit pod krkem, jako bych slyšel vzduchem svištět břitvy. Říkám si, kdy nás vezmou útokem, a kolik svý vlastní krve bych ještě vypliv. Nevím přesně, jak mi je. Ale déšť ten popel nesmyje, tak jsem radši, když nechčije.
8.
Večeře 02:30
Latentní lesbička a platonickej pankáč. Konceptuální kundička, avantgardní alkáč. Rumová rakvička, imaginární inženýr. Zkažená stolička, posranej pionýr. V kontroverzní konfiguraci sesedli se u stolu, líčka lačná po legraci, povečeřme pospolu. Latentní lesbička a platonickej pankáč. Konceptuální kundička, avantgardní alkáč. Rumová rakvička, imaginární inženýr. Zkažená stolička, posranej pionýr. Popít si a pobavit, víno smysly vzrušuje, zbytky raději zabalit, snídaně se zrušuje.
9.
Kamarádi 06:17
Kamarádi z terapie mi říkaj, že život je jinde, tak kdy už mi někdo konečně ukáže cestu. Kamarádi z terapie mi říkaj, že život je hra, něco jako člověče nezlob se, tak proč pořád stojím v domečku a ne a ne hodit šestku. Nevidím světlo, nevidím světlo na konci tunelu. Nevidím světlo, nevidím světlo na konci tunelu. Kamarádi z terapie mi říkaj, že stojím na křižovatce a záleží jenom na mně, kterou cestou se dát, ale nevidí, že na všech semaforech svítí červená. Kamarádi z terapie mi říkaj, že dneska je mi možná zle, ale už zejtra mi bude líp, ale nedokážou mi vysvětlit, co to slovo vlastně znamená. Nevidím světlo, nevidím světlo na konci tunelu. Nevidím světlo, nevidím světlo na konci tunelu.
10.
Happyend 06:50
Dopadlo to dobře, vzali se. Vzali se za ruce. Už několik dní bylo strašný horko a dusno a žádnej z nich stejně nemoh pořádně usnout, tak vyšli ven a procházeli prázdný noční ulice. Dopadlo to dobře, vzali se. Dopadlo to dobře, vzali se. Noc končila, za chvíli bude ráno. Ona povídá: ,,Miláčku, já se tak těším, až poletíme na svatební cestu. Miláčku, nedívej se dolů, koukni se na nevěstu." Vzali se za ruce a ani si neřekli ano. Dopadlo to dobře, vzali se. On povídá: ,,Tyhle oslavy jsou všecky stejný, když přijdeš pozdě, nepoznáš jestli je to svatba nebo pohřeb. Někdy si myslím, že není žádná naděje." A ona povídá: "Ale prý, když je to z lásky, tak země se zachvěje." Takže tentokrát to naštěstí dopadlo dobře.

about

Vazeni,
s potesenim jsem zjistil, ze se muj oblibeny casopis opusti stale casteji i do takzvanych "okrajovych" kulturnich temat — je pravda, ze i takzvana "alternativni" hudba se v posledni dobe priblizuje beznemu posluchaci, jak dokladaji napriklad posledni desky Andelem ocenenych OTK, nebo meho oblibeneho, stale progresivnejsiho SRPR. Chtel bych podekovat za zajem, kterym vase medium temto a podobnym hudebnim telesum venuje. A jedna rada jeste na zaver — obcas se i s predstihem o nekterych kapelach proslycha, ze pripravuji vyjimecne nahravaci session — co takhle reportazni serial z prace vybrane kapely na novem albu?
s pozdravem
Antonin "Dedek" Sindelar

Instinkt 34/V, 24. srpna 2006, str. 4, Dopisy ctenaru

credits

released November 1, 2006

music: SRPR
lyrics: Roman Neruda
sound: Ondřej Ježek (JáMor)

license

all rights reserved

tags

about

Sdružení rodičů a přátel RoPy Hlavní město Praha, Czech Republic

Since the very morning today,
The dishes acted kind of funny.

contact / help

Contact Sdružení rodičů a přátel RoPy

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Sdružení rodičů a přátel RoPy, you may also like: